Alle Wft-diploma’s zijn onbeperkt geldig. Maar de aan deze diploma’s gekoppelde adviesbevoegdheid geldt niet onbeperkt. Om deze adviesbevoegdheid te behouden is het nodig dat tijdig het Wft-PE-examen wordt behaald. Gebeurt dat niet, dan vervalt de adviesbevoegdheid automatisch op de laatste dag van de PE-periode (31 maart).
Adviseren is toegestaan na het behalen van het bijzondere PE-examen. De bijzondere PE-examens staan open voor iedereen die (om welke reden dan ook) een regulier PE-examen niet heeft behaald in de voorgeschreven periode.
Bijzondere PE-examens worden eens per 4 maanden afgenomen. Dat betekent dat de voorbereiding op een dergelijk examen nog meer aandacht vraagt dan gebruikelijk. Immers: wie zakt voor een bijzonder PE-examen mag pas 4 maanden later herkansen en heeft in de tussentijd geen adviesbevoegdheid.
Bij een bijzonder PE-examen is de slaagkans nog belangrijker dan bij een gewoon Wft-examen. Daarom is de voorbereiding in beginsel op individuele basis. Voor elk bijzonder PE-examen duurt de voorbereiding twee dagdelen onder leiding van een ervaren docent. De lesdag vindt plaats in de week vóór de examendatum.
Wil je deelnemen aan een of meer bijzondere PE-examens en/of de voorbereiding daarop? Neem dan contact op met onze afdeling Advies en Voorlichting, tel: 035 - 7 506 155, e-mail: service@nibesvv.nl.
Je ontvangt dan een formulier, waarmee je je voor het bijzondere PE-examen en/of de voorbereiding daarop kunt aanmelden. Uiteraard ontvang je dan ook informatie over de kosten. Houd er wel rekening mee dat de aanmeldingsperiode voor het bijzondere PE-examen 5 weken vóór de examenweek sluit.